Dawca krwi

Dawca krwi to darmowa aplikacja mobilna na systemy Android i iOS. Powstała z myślą organizowania czasu krwiodawców, aby pamiętali o regularnym oddawaniu krwi. Jest ona także osobistym notatnikiem krwiodawcy.

Z aplikacji na dzień dzisiejszy korzysta ponad 30tys. osób (dane z dnia 13.11.2020 r.).

W aplikacji:
– krwiodawca uzupełnia najpotrzebniejsze dane oraz dodaje wszystkie swoje dotychczasowe donacje
– na podstawie wyżej wymienionych danych krwiodawca otrzymuje wszystkie potrzebne informacje (m.in. ilość oddanej krwi, data ostatniej donacji, data następnej donacji)
– krwiodawca ma dostęp do listy punktów poborów krwi wraz z opisem i godzinami ich otwarcia
– krwiodawca otrzymuje przydatne informacje (m.in. droga dawcy, przywileje, odznaki) jak i możliwość obliczenia ulgi podatkowej
– krwiodawca ma możliwość importu lub eksportu uzupełnionych danych w przypadku np. zmiany telefonu

Dodatkowo aplikacja wyposaża użytkownika w WIDGETY, które przypominają o tym, ile dni zostało do następnej donacji. Umieszczając je na ekranie głównym telefonu zawsze jesteśmy na bieżąco z datą kolejnej donacji. 

Historia

Aplikacja na system Android miała swoją premierę dnia 15 lipca 2017 r. Początkowo aplikacja była pisana w języku Java i używała m.in. takich bibliotek jak ButterKnife, Google Maps SDK, Google Drive SDK czy JSON. Wraz z rozwojem była ona częściowo przepisywana na język Kotlin, jednak ostatecznie całość została przeniesiona na framework Flutter. Aktualnie projekt pisany w języku dart używa wzorca BLoC i struktury Clean Architecture, a jego najważniejszą zaletą jest to, że pozwala na pisanie aplikacji dla platformy Android i iOS, dlatego dnia 13.11.2020 r. powstała również aplikacja na system iOS.

Screenshoty

Polityka prywatności aplikacji